Mikro Loft dekorasyon ile evlerinizde sıra dışı ve trend bir görsel yakalayabilirsiniz. Eğer küçük bir eviniz varsa ve küçük metrekarelerden maksimum verim artı performans elde etmek istiyorsanız her şeyi tıkıştırmak yerine mikro loft dekorasyon türünü tercih edebilirsiniz. 

Ama bunun için mikro dekorasyon tarzı nasıl tasarlanır bilmeniz gerekir. O halde buyurun hep birlikte mikro dekorasyon stilini inceleyelim.

Mikro Loft Dekorasyon Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Mikro loft dekorasyon stili yeni nesil dekorasyon uygulamalarından. Çıkış tarihi ise Avrupa ve Amerika da 60’lı yıllara kadar dayanıyor. O yıllarda bohem ruhlu kişiliklerin bütçelerine uygun atölye ve fabrikadan bozma evlere meyil etmesiyle başlayan bu günümüzde giderek yeni bir dekorasyon trendine dönüştü ve şimdilerde küçük dairelerin neredeyse tümünde loft daire stilleri beğenilerek uygulanıyor diyebiliriz.

Yeni Nesil Çatı Katı Tasarımı

Loft kelimesi İngilizcede ‘çatı’ anlamına gelir. Daha ziyade yurt dışında yer alan çatı dairelerinde uygulanan bir dekorasyon stilidir.  Mikro loft daire tasarımlarında dar alanlar, en verimli ve kullanışlı şekilde fonksiyonel hale getirilmekte. Mikro loft daire tasarımının temelinde işlevsel eşyaları en akıllıca şekilde yerleştirerek yüksek verim alma çabası yatıyor. Bunun için öncelikle fazlalıklarınızdan kurtulmanız gerekebilir. Mikro loft tasarımlı dairelerde üzerinize gelen ve evi boğan duvarlara yer olmadığını da hemen ekleyelim. Bunun yerine gardırop – kitaplık gibi eşyalar, bölücü bir panel olarak kullanılabiliyor.

Eskitme Duvarlarla Atölye Havasında Ev Tasarımı

Duvarlarda eskitilmiş  havası yaratılmak istenen öte yandan şıklıktan da ödün verilmeyen sıva efektinde görüntüler ya da  tuğla görselleri bu dekorasyon stilinde bol bol yer alıyor. Yer döşemeleri ise parlak değil tersine mat ve sade tonlarda uygulanıyor.

Mikro loft daire mutfakları küçük ve kullanışlı şekilde tasalanıyor. Evlerde yüksek tavanlardan sarkıtılmış olan  geniş aydınlatıcılar kullanılırken aydınlık ve ferah algısı hakim kılınıyor. Bu içeriğimizde de sizlere Mikro Loft dekorasyon türünden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.