Parizyen Ev Dekorasyonu ile evlerinizde daha gösterişli bir hava yaratabilirsiniz. Son zamanlarda modern mobilyaların evlere hakim olduğu bir dönemde yaşıyor olsak da klasik stilde ev döşemeyi sevenlerin sayısı da oldukça fazla. Parizyen dekorasyon stili de klasik mobilya betimlemelerinden oluşan bir dekorasyon tarzı. Bu akımda kocaman pencereler, yumuşak renklerdeki mobilyalar, açık renkli sade duvarlar hakim… Paris’te bulunan o lüks apartmanların önemli özelliklerini taşıyan Parizyen dekorasyonu, şık ve romantik tarzlardan oluşan dokunuşlar içeriyor. Bunun için en çok romantik eşyaları ev dekorasyonunuzda birleştirmeniz gerekiyor. Daha açık şekilde ifade etmek gerekirse göz okşayan renkler, soft hatlara sahip mobilyalar, gold eskitmeli ya da gümüş rengindeki hafif ışıltılı ayna – şamdan – masa tablası türevi objeler ve aksesuarlar bu büyük resmin parçalarını oluşturan detaylardandır.

Yuvarlak Hatlı Klasik Mobilyalar

Parizyen dekorasyon stilinin olmazsa olmazı yuvarlak hatlı romantik tarzdaki klasik mobilyalardır. Kenarları yuvarlak çerçeveli aynalar, aynı tarzdaki çerçeveler, duvar tabakları, yuvarlak hatlı koltuklarla bu güzel karmayı yaratabilirsiniz örneğin. Özellikle vintage, antika, retro parçalarla bu bileşeni oluşturuyor. Daha detaylı örneklendirecek olursak vintage berjerler, demir karyolalar kullanabilirsiniz. Öte yandan dilerseniz klasik ve modern mobilya mixini de kullanabilirsiniz. Örneğin modern mobilyalar artı nadide klasik parçalar bu konuda güzel bir karma oluşturabilir.

Antika Karması

Diğer yandan antika eşyalar da Parizyen dekorasyon stilinde kullanılabileceğiniz parçalardandır. Söz gelimi büyüklerinizden kalan eski bir radyo, geçmiş dönemlere ait bir perde evinizin havasını parizyen detaylara bürüyebilir. Yaşanmışlık hissi veren bu tarz eşyalar, evlerinize hem değer, hem de görsel bir şölen kazandıracaktır.

Yine antika bir avize, eski bir biblo, geçmiş dönemlerden bir vazo romantik kullanılabilir. Altın renkli çerçeveli aynalar, tablolar, kristal şekerlikler, kısacası sizin için anlamı olan eski parçalara evinizdeki bu sıcak hissi oluşturabilir. Son olarak parizyen bir ev stili yaratmak demek asla şaha şaha lı bir ev demek değildir. Burada sözü ediilen stil daha elegan ve elit parçaları toplayarak bir araya getirmekten geçen bir yöntemdir diyebiliriz. Bu içeriğimizde de sizlere Parizyen Ev Dekorasyonu ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.