Puzzle Stili Dekorasyon da nedir dediğinizi duyar gibiyiz. Ama inanın ki evinizde elinizin altında bulunan birçok parçayla ev dekorasyonunuza size özel bir ruh katabilirsiniz. Örneğin puzzle parçaları da bunlardan biri. Puzzle yapmayı birçoğumuz severiz. Kış gecelerinin olmazsa olmazı bu uğraş, boş zamanlarımızı değerlendirmenin ya da hobi niteliğinde kafa dağıtmanın en güzel yöntemlerinden biridir. En önemlisi de tamamladıktan sonra nasıl değerlendireceğimizi bilemediğimiz yapbozlardır. Çoğumuz bu ürünleri yaparak atıl bir bölümde depolarız. Bazılarımız aynı yapbozu tekrar tekrar yaparız. Belki de pek azımız yaptığımız puzzleleri çerçeveleyerek duvarlarımıza asıyoruz. Peki evde atıl duruma düşen ve çoğu zaman sakladıkça parçaları kaybolan onca para vererek satın aldığımız bu yapbozların sonu ne olacak hiç düşündünüz mü?… Bir zamanlar eğlenceliğimiz olan ve şimdilerde bir köşede fark edilmeyi bekleyen bu klasikleri iyi bir şekilde değerlendirmek istemez misiniz? İşte ev dekorasyonuna hem renk, hem de farklılık katabileceğiniz yapboz önerileri.

Bardak Altlığı Yapboz ile Puzzle Stili Dekorasyon

Elinizde kalan yapboz parçalarını bardak altlığı ölçülerinde kare benzeri bir forma getirerek yapboz tutkalı ile yapıştırarak kurutun ve ardından üzerini renksiz şeffaf cila ile cilalayın. İşte böylelikle kimsede olmayan ve şahsınıza münhasır bardak altlıklarınız olacak.

Yapboz Minderi

Aşağıda gördüğünüz ise gerçek yapboz parçalarından değil ama evinizde elinizin altında kalan kumaş parçalarını içine elyaf ya da sünger koyarak değerlendirebileceğiniz bir minder stilinde gördüğünüz gibi. Bu gibi bir minderi post modern stili odanızda, çocuk odanızda ya da boho stilindeki bir mekanda çok da zevkli şekilde kullanabilirsiniz.

Yapboz Çerçeve

Kırtasiyeden alabileceğiniz tuval üzerine yapbozları dilediğiniz şekilde 3 boyutlu olarak üst üste yapıştırın ve dilediğiniz renkte boyayın.

Yine büyük bir çerçeve içine yapbozları dünya haritası şeklinde yerleştirerek yapıştırıp odanızı renklendirebilirsiniz.

Yapbozlardan Sürrealist Çerçeve

Odanızın dekorasyonuna can katmak için yine sadece hayal gücünüzü kullanarak renkli ve farklı yapboz parçalarıyla oluşturabileceğiniz 3 boyutlu çerçevelerin içinde hoş duracak olan modern bir çerçeve fikri.

Yapbozdan Ayna

Faklı boyutlardaki aynaların etrafına ; altın, gümüş, bronz renklerde boyayarak yapıştırdığınız puzzle parçaları evinize renk katacağı gibi evinizde çok da değişik aynalarınız olacak. Bu içeriğimizde de sizlere Puzzle Stili Dekorasyon dan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.