Ray dolap giyinme odası sistemleri,  yatak odası takımları ile birlikte tercih edilen sürgülü kapaklı giysi dolaplarına verilen addır. Raylı dolap sistemleri, eski sistemlerle kıyaslandığında pratik, kullanımı kolay ve uzun ömürlü ürünlerdir. Bu nedenle de yeni nesil innovatif yatak odası tasarımlarında sıklıkla tercih ediliyor. Raylı dolapların alanlara ve kullanıcılara sağladığı birçok avantaj var. Örneğin bunlardan en önemlisi klasik kapaklı dolaplarda kapak açılımı dış açılı olduğundan her zaman daha fazla yere ihtiyaç duyulur. Oysaki raylı dolaplar ön açılımlı olduğundan yer kaplamaz.  

Ray Dolap Giyinme Odası Sistemleriyle Yatak Odalarınızda Yer Açın

Böylelikle yatak odalarında bulunan şifonyer gibi ürünlere daha fazla yer bırakılmış olur.  Ray dolapların kapılar yana doğru sürgülü olarak açıldığından diğer tüm alanlar size kalır. Ray dolaplı giyinme sistemleri şekil itibari ile şık ürünlerden olduğundan yatak odalarına estetik katmaktadır. Ray dolap sistemleri odanıza uygun ölçülerde tasarlandığından küçük bir giyim odası kıvamında tasarlanabilir. Ama yatak odasında ekstra minik bir bölümünüz varsa da bu bölümü yine ray dolaplarına tahsis ederek minik bir kapsül giyinme odası bölümü olarak da kullanabilirsiniz.

Kapsül bir giyinme odası tasarlayacaksanız ya da odanızın bir köşesine kullanmak üzere ray dolap satın alacaksanız elbette dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Örneğin bunlardan biri malzeme kalitesi.  Örneğin kullanılan materyallerde Kanserojen madde var mı?  Kullanılan malzemeler dayanıklı ve evladiyelik mi? Üründe boya varsa solvent gibi zararlılar içeriyor mu tüm bunları tek tek dikkate almalısınız.

Fabrikasyon mu Özel Sipariş mi?                                                                       

Fabrikasyon türevinde belirli standartlara göre gardırop alıyorsanız askı ve raf konumlarının ölçülerine dikkat etmelisiniz.  Dar mekânlara ferahlık getiren şık ray dolap modelleriyle yatak odasından farklı olarak; çatı katlarınızda da giyim odası tasarlayabilirsiniz.

Ray dolapların en iyi diğer özelliği de ihtiyacınıza göre ölçülendirilebilen özel ray dolap tasarım ve siparişleridir. Bu şekilde en kenardaki kıyı – köşe alanlardan bile %100 performansla yararlanabilirsiniz. İnnovatif mimaride sıklıkla yer alan giyinme odaları konut projelerinde, ebeveyn yatak odalarında özel olarak ayrılmış olan noktalardır.  Bu noktalarda kıyafetlerinizi düzen içinde  istifleyerek dilediğiniz zaman üzerinizim değiştirebilirsiniz. Giyim odalarının en temel sebebi,  yatak odası içerisinde dev bir gardıroptan ziyade kıyafetler için daha temiz bir alan sağlamaktır.  

Ray Dolap Giyim Odası Sistemleri

Giyim odası ray dolap sistemleri tasarlanırken Profiller yerden tavana dek sıkıştırılır. Böylelikle çok daha sağlam ve uzun ömürlü dolap sistemleri sağlanmış olur. Giyinme odası profilleri arasında isteğe göre 25mm, 30mm, 36mm kalınlıklarında malzemeler kullanılabilmektedir. Manuel kontrollü allen anahtarlarıyla tüm raf yükseklikleri kontrol edilebilmekte ve istenen ölçülerde ayarlanabilmektedir.

İnnovatif yatak odalarının vazgeçilmezi olan raylı dolaplar ve giyinme odası sistemleriyle az alandan maksimum kazanç sağlayabilirsiniz. Bu konuda özellikle son sistem cam ve ayna kapaklı sistemler ultra şık görseller sunmaktadır. Bu içeriğimizde de sizlere Ray dolap giyinme odası ndan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.