2020 Banyo Tasarımları baş döndüren ve göz dolduran trenleri ile kapımızı çaldı bile. Banyolarımıza hak ettiği değeri vermek için yeni banyo trendlerini bilmeniz gerekir. O halde hep birlikte senenin banyo trendlerini inceleyelim.

Bu arada unutmadan banyo gibi alanların tadilatı maliyetli  ve uğraştırıcı olduğundan iyi planlama yaparak yen trendler üzerinde araştırma yapmak gerekir. Günümüzde geniş daireler yerini  loft dairelere bıraktığından tuvaletlerde de  daha az detay barındıran kullanışlı alanlar yaratılıyor Bu yüzden trendlere yönelik olarak siz de evlerinizde modern banyo tasarımlarına yer verebilirsiniz. Buna göre ufalan banyoları stillerinde daha çok kompakt ürünler kullanılıyor. Örneğin bu alanda modüler  bir konsol ve mobilya sistemli lavabolar işlevsel tasarımlar olarak kabul görüyor. Dolayısıyla da bu sene banyolarda sadecilik ön planda…

Ahşap Banyo

İçinde blunduğumuz sene özellikle banyolarda sadecilik ve doğallık ön planda olduğundan ahşap kullanımı da çok popüler.

Teknolojik Banyo Tasarımları

Öte yandan tüm bu sadecilik akımı banyolarda da sürdürüle dursun teknoloji yaşamımızda büyük yer kapladığından; ahşap giydirmeli TV ekranı, telefon gibi teknolojik ürünlerde banyo konseptinde  kullanılmıyor değil.

Mermer Banyo

Mermerler, ıslak zeminlerin vazgeçilmeziyken lüks – maskülen yorumlarıyla 2020 yılında evlerin banyolarında daha da çok kullanılıyor. Mermerlerde bu sezon siyah renk – pirinç ve bakır miksi moda.

Banyolarda Tuğla Duvar Kullanımı

2020 senesinde tuğla duvar türlerinin kavisli ve kabartmalı olan modelleri banyolarda bol bol yer alacak bilginize.

Banyolarda 2020 Renk Modası

2020 yılında banyo renkleri nedir diye soracak olursanız;  toprak tonları, pudra pembe tonları,  bakır, renkleri, ekru – bej, sarı, orman yeşili, siyah ve beyaz sıcak ayrıca pastel nitelikleriyle banyolarda barındırılan renkler olacak.

İki Renkli Banyo Mixi

Yine iki renkli uyarlamalar da banyo renk trendlerinden…  Örneğin iki renkli seramikler, seramiklerde  bulunan renklerin devamındaki tonlarda seçilmiş lavabo ve küvetler de banyoları süslüyor.

Demode Banyo Formları

Altıgen şekilli seramikler, lacivert tonlarındaki banyo trendleri, desenli banyo dolapları bu sezon out uygulamalar olduğundan bu tarz uygulamalardan uzak durmalısınız. Bu içeriğimizde de size 2020 Banyo Tasarımları konusundan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.