Stil sahibi bir ev nasıl olur, gelin hep birlikte bu konuya mercek tutalım. Aslında moda ve dekorasyon birçok konuda birbiriyle özdeşleşir ve benzeşir. Zira her geçen gün gelen yeni trendler bu ikilinin olmazsa olmazıdır. Bu gün ise sizlere yeni trend rüzgarlarından da öte her zaman şık olan ve şık kalacak ev dekorasyonlarından söz edeceğiz. Bu sayede siz de belki birkaç dokunuşla evlerinizi stil sahibi kılabilirsiniz.

Evlerde Retro Ya da Vintage Dokunuşlar

Örneğin Retro ve vintage parçalar günümüzde en popüler dekorasyon trendlerinden şüphesiz. Bu akımların trend olmalarının sebebi de ise yılların ve dekorasyon akımlarının arasından süzülüp günümüzde dahi hala aynı popülaritede kalabilmeleri.  Eğer siz de evlerinizde ortama şahane bir derinlik ve anlam katmak istiyorsanız mutlaka büyük annelerinizin ya da büyük babalarınızın evlerinden kalan yaşanmışlık dolu parçaları katmalısınız  Eğer elinizin altında bu tarz bir ürün yoksa dahi eskicinin yolunu tutup özel parçalar edinerek evlerinizi detaylandırabilirsiniz.

 Sanatla Gelen Yüksek Dekorasyon Stilleri

Sanatın mutlaka bir dalının canlı örneğini evlerinizde yaşatmanızı öneririz ki evleriniz yüksek stilde bir tasarıma kavuşsun. Zira sanat evrenseldir. Bu ambiyansı evlerinize soyut bir tablo, ister klasik bir resim, ya da modern bir heykel ile de kazandırabilirsiniz. Kısacası sanata yatırım yaparak her zaman yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Yüksek Yansımalı Aynalar

Aynalar tarihte her zaman lüksün ve gösterişin bir dokunuş olmuştur. Evlerinizi derinleştirmek ve  daha geniş göstermek için aynaları kullanmalısınız.  Şık, orijinal ve gösterişli çerçeveli aynalar fonksiyonel aksesuarlar olduğu kadar etkili stiller de katacaktır evlerinize. 

Şık Aydınlatmalar

Şık aydınlatma ürünleri, yaşam alanlarımızı en iyi şekilde ışıklandırarak ambiyansı yükselten nüvelerdir.  Ev erinizde gün ışığı tonunda kullandığınız aydınlatmalar, şık lambaderler, modern ya da gösterişli aplikler, şaha şahalı avizeler emin olun ki yaşam alanlarınıza çok şey katacaktır.

Özel Halı Tasarımları 

Halılar her evde zeminleri sararak ayaklarımızın altında serili olan unsurlar.  Ama halı seçerken ne kadar ezberden kaçınırsanız evlerinizi o kadar sıradanlıktan kurtarmış olursunuz. Bunun için halılarınızda sıra dışı modern ya da klasik desen örneklerine yönelmelisiniz. Modern ve sıra dışı desenler özellikle oturma odaları için farklılık yaratacaktır. 

Teknolojiden Arındırılmış Rafine Köşeler

Bu sıraladığımız şıklardan yararlanarak kendi evinizin standartlarını ve dolayısıyla da yaşam kalitesini arttıracak tarzda estetik olarak döşenmiş ev tasarımlarına siz de kavuşabilirsiniz. Fakat bunları uygularken asla yaşam konforunuzdan ve fonksiyonellikten ödün vermemelisiniz.

Örneğin kimse şaha şahalı, ya da gösterişli bir eve sahip olacağım diye gündelik hayatını kolaylaştıracak fikirlerden uzak kalmamalıdır. Aksi taktirde bu büyük bir özveri olacağı gibi zaman içinde kullanışsız bir işkenceye dönüşebilir.  Aynı paralelde evlerinizde gündelik hayatın stresinden kurtulabileceğiniz, tv, bilgisayar, tabletlerin yer almadığı sadece kafa dinleyebileceğiniz kendinize ve yalnızlığınıza ayırdığınız köşeler de bırakmalısınız.

Kaliteli Okuma Köşeleri

Okuyarak yaşam kalitemizi yükseltebileceğimizi artık her birimiz biliyoruz. Elbette hoş kitaplarla dolu kitap rafları ya da kitaplıklarda bu konuda evlerimizin standartlarını hayli yüksek gösteren ürünlerdendir. Bu konuda mini kitaplık raflarından ya da duvarlar boyu süregelen kitaplık tasarımlarından yararlanmak ise seçim olarak sizlere kalmış.

Evlerinizin Geleneksel Mimari Tarzını Orijinal Bırakın

Şayet eski bir binada oturuyorsanız, evinizin o dönemin mimarisine ve kendine özgü karakteristik özellikleri bulunuyor demektir.  Bu özellikleri yok etmek asla geri döndürülemeyecek ve canlanamayacak olan yaşanmışlıklara kıymak demektir. Bunu asla önermeyiz. Bu ele geçme güzellikleri evlerinizde sizlerle birlikte yaşatmalı ve yaşamalısınız bizce. Kısacası tarh kokan evlerin dokusunu koruyun deriz.

Yine yeşilliklerle dolu ferahlık ve tazelik kokan bir ev için orijinal saksılardaki güzel yeşil bitkilere her zaman yer açın deriz. Bu içeriğmizde de Stil sahibi bir ev nasıl olur konusunu işledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.