Tropikal Egzotik Dekorasyonlu Yazlık Ev modelleri son senelerin en yeni dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Eğer sizde yazlık evinizde yeni stillere kapı aralamak istiyorsanız renkli, sıcak ve insanın içini kaynatan egzotik stillere yer verebilirsiniz.

O halde gelin egzotik görünümlü tropik dekorasyon stilinin ana öğelerini birlikte inceleyelim. Tropikal dekorasyon stillerinde hafif mobilyalar, ince dokumalar ve egzotik adalara ait olan parlak renkler sıklıkla yer alıyor.

Kısacası yaz ve tropik iklimlerin size anımsattığı deniz, güneş ve masmavi bir denizin ferahlatıcı etkisini evlerinize taşımanız ve mekanınızda yansıtmanız gerekiyor.

Tropikal Stilde En Çok Kullanılan Renkler

Tropikal sitillerde en çok kullanılan renkler hangileridir derseniz parlak yeşil tonlarıdır. Yine evlerinizde sıcak dekorasyon materyali olan ahşap kullanımına da bol bol yer verebilirsiniz. Öte yandan egzotik stillerin asla hayır diyemeyeceği bir öğe vardır ki o da bambu mobilyalardır. Bambu koltuklar, bambu oturma takımları, salt masa ve sehpaları evlerinizde kullanabilirsiniz.

Yazlık evlerinizin zemininin çıplak kalmasını istemiyorsanız ağır yer halıları yerine ipliklerden örülmüş el dokuması kilimleri tercih edebilirsiniz. Bunlara en güzel farklı bir fikir ise hasır ve otantik halılar olacaktır.

Perdelere geldiğimizde havada uçuşabilen ince dokulu keten ya da pamuklu ürünlere yer verebilirsiniz. Perdeleri toprak, sarı, yeşil, hardal tonlarıyla sakin bir netlikte tutabileceğiniz gibi dilerseniz tropikal yeşillik desenlerinin olduğu ürünlerden de seçebilirsiniz.

 Aynı şekilde tekstil ürünlerinde kullanabileceğiniz bu tarz desenleri dilerseniz duvar kağıtlarında da kullanmanız mümkün olabilir. Bu anlamda yazlığınızda yaratmak istediğiniz ambiyansa göre botanik desenlerinden palmiye ağaçlarını, sıccas desenlerini, muz ya da hurma ağacı desenlerini kullanabilirsiniz. Yine aslan, kaplan, jaguar, leopar, pelikan desenlerini de tercih edebilirsiniz baskılarda.

Desenlerdeki renk yelpazesinde bej ve toprak gibi sakin renklere yer verebileceğiniz gibi ; yeşilin her tonuna, mavi- kırmızı- turuncu- sarı tonlarına yer verebilirsiniz.

Bu özelliklerin yanı sıra ahşap panjurlar ve direkli yatak modelleri de eski atmosfere sahip bir tropik yazlık evin olmazsa olmazı gibidir.

bu içeriğimizde de sizlere Tropikal Egzotik Dekorasyonlu Yazlık Ev stillerinden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.