İlkbahar Dekorasyon Fikirleri mevsimsel olarak güncel dekorasyon trendlerini takip eden birçoğumuzu ilgilendiriyor. Bu yüzden de bu gün sizler için bu içeriğe yer vermek istedik. Doğa, yeniden kış mevsiminde yorgunluğunu attı ve yepyeni bir doğumla uyanan 2021 ilkbaharına merhaba demek üzereyiz. ilkbaharın ilk günlerinde ise evleri canlandırmak yılın en güzel eylemlerinden biridir. Dekorasyonu canlandırmak deyince hemen gözünüz korkmasın. Bunu düşük bir bütçeyle de yapabileceksiniz. Üstelik de çok fazla zaman ve emek harcamadan…

Bahar Mevsiminde Ev tekstilleri

İlk bahar denince evdeki kalın ekoseli İskoç battaniyeleri , yünlü kumaşlar ve kalın peluşlar elbette rafa kalkar. Bunların yerine baharı yansıtan floral koltuk örtüleri, ince penyeli battaniyeler, baharın renklerindeki canlı ya da pastel renkli dekoratif yastıklar yerini almalı. Daha ince kadifeler ve keten kumaşlar da bunlara eşlik edebilir elbette.

Açık renkler şimdilerde kış mevsiminde de kullanılıyor olsa da kesinlikle Nisan – Mayıs gibi bahar aylarında beyaz, krem, taş renklerine, bej, açık grilere, buz mavilerine, açık pastel tonlarına geçiş yapılmalıdır.

Yine uçuk pembe tonları da yukarıdaki renklere dahil… Elbette baharın habercilerinden olan sümbül, lale gibi yeşil detaylara da evlerinizde yer verebilirsiniz.

Halılarda kalın kaşmir, yünlü, shaggy türlerini kaldırarak yıkamaya verebilirsiniz artık. Onun yerine otantik tasarımlı, daha kullanışlı ve işlevsel olan ince kilimlere dönüş yapabilirsiniz.

Yeşil Duvar Panoları

Canlı çiçek bakamayanlardansanız duvarlarda yeşil panolar asarak yeşil ve taze bir baharın gelişini kutlayabilirsiniz.

Dekorasyonun Olmazsa Olmazı Sepetler

Günümüzde sepetlerle eşsiz dekorasyon detayları oluşturabiliyoruz evlerimizde. Sizde taze ve renkli bir baharın gelişini mevsimsel geçişler içeren detaylarla kurguladığınız sepetlerle görselleştirebilirsiniz. Örneğin sukulentlerle dolu bir sepet salonun tam ortasındaki cafe table in üzerine çok yakışacaktır.

Bahara Özel Dekoratif Detaylar

Bildiğiniz gibi mevsimsel tüm dekorasyon öğeleri detaylarda saklıdır. Siz de dilerseniz tek bir hareketle bunu dönüştürebileceğiniz gibi birden fazla detayla da baharı evinize getirebilirsiniz. Örneğin pamuklu ip örgüsü yer halıları, hazeran sehpalar ya da açık renklerle bezeli deri koltuklar da buna dahil.

Renk Kombinlerini Güncelleyin

Tüm kış antrasit, lacivert, siyah, kahve renklerindeki koltuklarınızı kullandıysanız ve bu koyu renklerden sıkıldıysanız açık renklerdeki minderlerle hemen bahara özel bir atmosferi evinize getirerek mevsimsel bir güncelleme yapabilirsiniz.

Yine büyük gövdeli köşe çiçekleri, açık renk – koyu renk detaylara sahip mobilya kombinleri de evinize bu güzel hareketliliği getirecektir.

Pembe Ve Yeşilin Uyumu

Yeşil tonlarıyla bütünleşebilen güçlü kontrast renkleri kullandığınızda taze bahar yeşilinin evinizde nasıl da göze çarparak patladığına şahit olacaksınız.

Akasyalar Açarken…

En güzel bahar habercilerinden bazıları da birden bire açarak patlak veren mimoza ve akasya ağaçlarıdır. çevrenizde bu güzel ağaçlardan varsa dallarını bir vazoya doldurarak güzel bir potbori oluşturabilirsiniz.

Eve Duvar Kağıtlarıyla Gelen Can Suyu

Canlı duvar kağıtlarıyla duvarlarınızı kapladığınızda evin tüm atmosferinin birden bire değişerek bahara özel şekilde yenileneceğinden emin olabilirsiniz.

Çizgili Kumaşlarla Bahar Cümbüşü

Çizgili kumaşların enerjisine güvenin ve yeni gelen bu bahar avında evlerinizin kapılarını bu güzel detaya açın deriz…

Doğadan Gelen Unsurlarla Bir Köşe Yaratmak

Baharı evinizin tam kalbinde hissetmek istiyorsanız doğadan gelen enstantanelere yer vererek evinizde güzel bir köşe yaratabilirsiniz.

Sür tone Renk Ve Desenler

Kargaşanın ve karmaşanın yarattığı hareketlilik enerjisi evlerde kimi zaman güzel bir frekans yaratabilir. Tıpkı yukarıdaki birbirinden farklı ve ilginç objelerde olduğu gibi. Bu içeriğimizde de sizlere İlkbahar Dekorasyon Fikirleri nden söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.