Yazlık evi şıklaştıracak tüyolar ile siz de herkesin gözünün kaldığı şıklıkta bir yazlık eve sahip olabilirsiniz. Bilinen üzere insanların çoğu ev dekorasyonu konusunda en büyük eforu kışlık evler üzerinde sergiliyor. Oysaki şık ve eşsiz bir yazlık ev tasarımı, sanıldığı kadar pahalıya patlamayacağı gibi çok fazla emek de gerektirmeyebilir. Yeter ki seçtiğiniz mobilyalar yazlık ev karakteristik özelliklerini taşısın ve birbiriyle uyumlu olsun. Bu içeriğimizde sizlere ucuz, basit ve pratik yazlık ev örnekleriyle fikir vermeye çalışacağız.

Yaz Kokan Aksesuarlar

Yazlık ev aksesuarları kışlık evlerdeki kadar spesifik ve iddialı olmayabilir. Hatta öyle ki sadece deniz canlılarından ve deniz renkli dev şişelerden yararlanabilirsiniz.

Yaz demek renklilik demektir. Doğanın en parlak, canlı ve enferujlu renklerini kullanabilirsiniz yazlık evlerde. Üstelik mobilyalarda abartıya kaçmanıza da gerek yok. Sadece renkli sedirler, banko ve armut koltuklar ve biraz da renk karmaşasıyla harika odalar tasarlayabilirsiniz.

Neşeli Ve Sıra Dışı Vestiyerler Kullanın

Yazlık evlerin en güzel yanı şıklığın ötesinde neşeli, renkli ve şakacı olabilmeleridir. Bu tarz objelerle döşenmiş basit ve şakacı bir ev sizi yaz mevsiminde çok daha fazla mutlu edebilir.Örneğin hemen kapı girişlerinde bu tarz asimetrik bir vestiyer kullanabileceğiniz gibi farklı ve pratik köşeler de yaratabilirsiniz. Bu sayede ‘kap ve çık’ taktiğinden de yararlanabilirsiniz.

Yalın Ve Pratik

Hemen yanı başınızda dışa açılan boydan boya bir pencere varsa, bu nokta aydınlık bir sofra köşesi için en güzel nokta olabilir. Güneş ışığından ve temiz havadan bol bol yararlanabileceğiniz yazlık evinizin bu noktasında sade bir banko ve ketenlerle giydirilmiş sandalyeler artı masif masa şıklığından yararlanabilirsiniz.

Denizle İç İçe Yatak Odaları

Yere kadar pencereler ya da ahşap panel veya panjurlu odalar denizle birleşen uyku alanları yaratmak için muhteşem köşeleri oluşturuyor. Evinizin ergonomisini bu tarz bir tasarıma dönüştürdüğünüzde bölücü paneller sayesinde açık balkon ya da teraslar tasarlayabilirsiniz.

Yazlık evlerde hasır, rattan ya da bambu oturma köşeleri en çok tercih edilen stillerdendir. Ama bu konuda da hayallerinizi yüksek tutun ve standartların dışına çıkın deriz. Gördüğünüz gibi buradaki bambu koltuklar, farklı renkler ve çizgili kumaşlarla özdeşleştirilmiş.

Yazlık evlerinizin koridorlarını yalınlıktan kurtarmak için futuristik pano ve posterlerden yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki görselde ise Rustik yer karolarının üzerine klasik mobilyalar kullanılmış ve aksesuarlar da dahil bu şekilde bir karma yapılmış. Ev yazlık olduğu için halı kullanılmamış. Böylelikle de yalın bir klasik hava estiriliyor. Eğer yazlıklarınızın da kışlık ev şıklığında olmasını istiyorsanız bu tarz bir dekorasyon sergileyebilirsiniz.

Yazlıklar İçin Masmavi Yatak Odaları

Yazlık evinizin genelinde olabileceği gibi yatak odalarınızda da mavi rengini hakim kılabilirsiniz. Bu seçim kendinizi her daim denizin içinde gibi hissettirecektir.

Yazlıklarla Uyumlu Çizgili Detaylar

Çizgili keten kumaş kullanımı, yazlık evlere en çok yakışan ve sıklıkla tercih edilen seçeneklerden. Bu gibi karmalarla siz de yazlığınızı monotonluktan kurtarabilir ve şıklaştırabilirsiniz.

L Koltuk Ve Yelkenli Aksesuar Kullanımı

L koltuk modellerinin yazlık evler için biçilmiş kaftan olduğunu söylemeliyiz. Hem her metrekareye uyumlu, her köşeye ve ergonomiye uygun olan bu koltuklarla ferah alanlar yaratabilirsiniz yazlıklarınızda.

Bembeyaz Yatak Odaları

Huzurlu, dingin bir uyku çekmek ve güne fresh başlamak için bembeyaz parlak yatak odası tasarımlarıyla bunu en iyi şekilde başarabilirsiniz. Araya yeşil bitkiler serpiştirmeyi de unutmayın sakın.

Katlanan Cam Panel Ferahlığı

Yazlık evlerde kullanılan katlanabilir cam paneller ile her daim ışık alan aydınlık evlere sahip olabilirsiniz. Bu da yazlık bir ev için hem şıklık hem de konfor demek.

Hasır Ve Eskitmeli Obje Konsepti

Hasır kenar koltuklar, hasır obje ve halılar yazlık evlerin en güzel aksesuarlarındandır. Şimdi ise bu gibi detayları eskitmeli ürünlerle miksleme trendi hakim.

Mavi Oturma Köşeleri

Mavi rengini her zaman ana renk olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Gördüğünüz gibi yukarıdaki görselde mavi tonu, beyazdan sonra ara ve destekçi renk olarak kullanılmış.

Kum Beji İle Çizgili Yatak Odası Konsepti

Kum beji özellikle yazlıklarda son senelerin trend rengini oluşturuyor. Yukarıdaki görselde ise kum beji ve en iyi eşlikçisi olan mavi tonu, en iyi şekilde harmanlanmış.

Yukarıdaki görselde ise yine hasır halı ve keten oturma köşesi arasındaki hoş bir armoni sentezlenmiş.

Yazlık evlerde kullandığınız boydan boya kilim efektleri hem mekanı dolduracağı gibi dışarıdan gelen tozu, toprağı ve kum taneciklerini tutacaktır. Bu yüzden yazlık evler için kilim kullanımı öneririz. Bu içeriğimizde de sizlere Yazlık evi şıklaştıracak tüyolar dan söz ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.