Ev dekore ederken tarz seçimi kısmını atlattıktan sonra sizi bekleyen en zorlayıcı kısım renk seçimidir. Doğal olarak ev dekorasyonunda renk seçerken herkes kendi sevdiği renkleri ve iç açıcı tonları kullanır. Ama iş bununla da bitmez. Zira seçtiğiniz bu ana renk tonuna uyumlu olan eşlikçi renk ya da renkler üstelik de kaç rengi bir arada kullanabileceğiniz gibi zorlu aşamalar da sizi bekleyen aşamalardandır. Eğer stil belirledikten sonra renk kombinasyonunu da başarıyla atlattıysanız zaten neredeyse dekorasyonunuzu sonlandırmışsınız demektir. Renk demişken de hemen hatırlatalım Yeşil Tonlarında Dekorasyon Fikirleri 2019 sezonunda sizleri bekliyor.

Elbette ki her zaman olduğu gibi renkler konusunda da ilhamı doğadan alır ve seçeriz. Zira renklerin anavatanı doğadır. Ama bunun yanında uyum yakalayan ve şıklığı birliktelikleriyle yansıtan renkler olduğu kadar birbirine hiç yakışmayan renklerde yok değil.  Bu yüzden renk seçimi yaparken dikkatli olmalı, bol bol dekorasyon dergisi karıştırmalı, internette araştırma yapmalı o da olmalı bir dekoratörden yardım almalısınız.

2019 Yeşil Dekorasyon Sezonu Başladı

Renkler demişken bugün ana temamız ‘yeşil’…  Yeşil tonlarının 2019 yılının trend renklerinden olduğunu daha önceki yazılarımızda söz etmiştik.  Yansımasını tam olarak doğanın göbeğinden alan yeşil, tarihimizde taa Osmanlı döneminden beridir severek kullanılıyor ve evlerimizin merkezlerinde doğayı yansıtan huzur verici renklerin başında geliyor.

Yeşil tonlarını; salon, yatak odası, mutfak, çocuk odası, koridor, antre gibi alanlarda kullanabileceğiniz gibi koltuk döşemelerinizde, duvar boyası olarak, tavan kaplamasında, büfe gibi masif yerlerin eskitmesinde hatta halılarınızda bile kullanabilirsiniz. Üstelik de yeşil tonunun bir çok renkle çabasız ve kolaylıkla uyumu söz konusudur. Yeşil tonlarıyla en uyumlu renkler; açık tonlar, bej, krem, beyaz tonları, sarı, kırmızı, mavi, turkuaz, lila, narçiçeği gibileridir. Yeşil tonları evlere bahar renklerini ve doğanın canlılığını getirir adeta. Bu arada yeşil renkte bir halı örtüsüyle de aynı efekti odalarınıza kazandırabilirsiniz. En güzel yeşil tonlarındaki halı örtülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeşil Ve Ahşabın Mükemmel Uyumu

Yeşil tonlarının doğal ahşap tonları ile yani masif mobilyalarla da müthiş bir uyum yakaladığınız söyleyelim. Bunun da ötesinde evlerinizde yeşil tonlarını vintage stiline uygun canlı duvar kağıtlarında kullanabilir, vintage stilindeki dekorasyonunuzu ön palana çıkarabilirsiniz. Ek olarak yeşil rengini dekorasyonlarınızın bütününde ya da büyük parçalarda değil ara geçişler halinde de kullanabilirsiniz. Örneğin duvar kağıdının çizgi ya da desenlerinde, perdenizin detaylarında, yatak örtüsünde ya da yatak başlığında detay olarak bulundurabilirsiniz. Buyazımızda da evleriniz için Yeşil Tonlarında Dekorasyon Fikirleri sunduk.